KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
MÁCHŮV KRAJ
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

První čakra Probuzení proudu energie (str. 20)

Toto jednoduché a hravé cvičení můžete dělat kdykoli kdy cítíte, že byste chtěli experimentovat s radostí z rozvádění proudu energie po těle a stimulovat pohyb Kundalini. Jeden partner je aktivní a ten druhý má roli pomocníka.
Pomocník stojí za aktivním partnerem v malé vzdálenosti od něho s dlaní své pravé ruky na křížové kosti aktivního partnera (viz vpravo). To pomůže přivést pozornost do této oblasti. Pomocník následuje pohyby těla aktivního partnera.
Když jeden partner ukončí cvičení, vyměňte si místa. Opakujte všechny tři stupně, tak aby každý z vás měl příležitost plně probudit svou energii.

(přímá řeč, str. 20, vlevo dole)
"Cítím, jak na to myslím, že jsem se propojila s částí sama sebe, o které jsem si myslela, že nemůže nikdy existovat. Cítím se svobodně, lehce, plná síly a mám víc energie".
Julie, NLP, odborný praktik
První krok (str. 20. vpravo)

Doporučená hudba: Jemné bubnování afrického stylu
Stůjte s chodidly rozkročenými na šířku ramen. Pokrčte lehce kolena, čímž se a uzemníte a zvýšíte proudění energie vašimi nohami. Toto odemkne pánev.
Začněte vnímat energii země tím, že se několikrát hluboce nadechnete a necháte ji vystoupit nahoru přes vaše chodidla. Můžete v nich pociťovat mravenčení nebo teplo. Dovolte těmto pocitům, aby se pohybovaly nahoru přes nohy do kolen, stehen a do pánve až ke křížové kosti. Vaše nohy se mohou lehce třást. Protože to je velmi jemný fenomén, můžete použít vaši představivost, abyste pocítili energii, protože energie vždy sleduje záměr.
Pomalu pohybujte pánví a rozvíjejte své nejsmyslnější energie. Nestyďte se! Nasávejte tuto vitální energií z ženského principu země a hrajte si s ní. Opravdu si po dobu 5 minut užívejte sami sebe, vydávejte zvuky, smějte se, buďte sexy a plni života.
Druhý krok (str. 21)

Navrhovaná hudba: Divočejší rytmické bubnování
Pokračujte v pohybu a užívejte si sami sebe. Dovolte smyslné energii, aby se pohybovala nahoru po páteři, nahoru tělem až do hlavy. Zvedněte vaše paže a ruce, aby vám pomohly vést energii nahoru. Po dobu 5ti minut si dovolte, aby tato živá energie byla orgasmická. Nechte potěšení a radost naplnit celé vaše tělo. Dovolte, aby se každá část vaší páteře stala orgasmickou.
Riskujte, abyste zjistili, jak hodně orgasmické kapacity máte. Dejte svému tělu svobodu, aby se pohybovalo, tak jak chce: ztraťte kontrolu. Dělejte zvuky, dovolte svému hlasu aby se účastnil této zkušenosti. Zůstaňte citliví k přicházejícím vlnám energie. Občas přijde vlna, která je velmi divoká, jindy je jemná a ženská nebo dokonce tichá, předtím než se zase stane divokou. Pokračujte a dovolte všemu co přichází, aby se stalo.
Třetí krok (str. 21 vpravo)

Vypněte hudbu, nechte tělo odpočívat a zůstaňte bez pohybu. Pomocník může držet svou ruku na vaší křížové kosti. Zůstaňte v tichosti a klidu po dobu 5 ti minut. Pozorujte své dýchání, tlukot srdce a energie, které se pohybují uvnitř vás, a vaši živost bez toho, že byste se pohybovali navenek. Toto otvírá cestu ke zkušenosti meditace a požehnání.
Otevření kořenové čakry (str. 22)

Můžeme vám teď představit meditaci s vibrací na frekvenci první čakry. Je to Meditace Lingam pro muže a Meditace Yoni pro ženy (vysvětlení Yoni a Lingam viz str. 6). Pro vytvoření zvláštní atmosféry použijte červené světlo a vůni pižma. Tuto meditaci můžete dělat sami nebo s partnerem. Bude lepší, když si ji vyzkoušíte nejdříve sami.

Meditace Lingam
První krok
Zvřete oči. Vizualizujte si sílu vašeho Lingamu. Představte si ho jako Pochodeň světla. Pociťujte teplo vašeho Lingamu a pociťujte jeho zvětšující se záři. Nechte toto záření rozšířit do celého vašeho těla.

Druhý krok
Řekněte třikrát nahlas:"Jsem Lingam!". Skutečně pociťujte a představujte si, že se celé vaše tělo stává obrovským Lingamem. Vaše hlava a všechno ostatní zmizelo. Jste jednoduše jeden veliký Lingam. Dovolte sami sobě zmizet. Je zde pouze Lingam.

Třetí krok
Dovolte svému tělu, aby jako Lingam vyjádřilo svou jedinečnou energii. Můžete zjistit, že jste divocí nebo klidní. Vyjádřete to naplno svým tělem, svým hlasem. Když vás ovládne chtíč a nebo se stanete zvířetem, dovolte si to. Pronikejte oblohou a celým vesmírem. Když se stanete Bohem všeho stvoření, dovolte si to. Lingam je toto všechno. Vy jste Lingam.

Čtvrtý krok
Když energie vrcholí, sedněte si nebo lehněte a všechnu energii přiveďte do vašeho Třetího oka (mezi obočím). Toto centrum energie je propojeno s epifýzou, známou také jako "světelná žláza". To vás přivede do přímého kontaktu s vaší intuicí.
Vaši energii můžete zaměřit na toto centrum tím, že tam umístíte ametyst nebo jednoduše tím, že tam přivedete vaši pozornost. Pokud jste předchozí kroky prováděli naplno, páteřní kanál se automaticky otevře a vaše energie je vyslána nahoru do Třetího oka. Energie sexu je takto transformována do nadvědomí. Čím divočejší a totálnější jste při prvních krocích, tím hlubší zkušenost prožijete v tomto kroku. Vstupte do stavu hlubokého klidu.
Meditace Yoni (str. 23 vpravo)
První krok
Zavřete oči. Nalaďte se na svou Yoni jako na posvátné místo a dovolte svým pocitům smyslnosti a posvátnosti, aby se staly jedním. Yoni je chrám a sídlo posvátného. Nechte toto pochopení proniknout do celého vašeho těla.

Druhý krok
Zvedněte paže a řekněte třikrát:"Jsem Yoni!". Vizualizujte si a prociťte své tělo jako jednu velikou Yoni, která není omezena na vaše tělo, ale naplňuje celý vesmír. Rozšiřujte se s tímto pocitem, dokud úplně nezmizíte jako osobnost: zůstane pouze Yoni.

Třetí krok
Dovolte vaší bytosti jako Yoni, aby skrze tělo vyjádřila svou jedinečnou energii . Křičte, smějte se, tancujte, vlňte se, zpívejte, plačte nebo se třeste. Dovolte Yoni dělat cokoliv, co si přeje. Buďte totální. Nic nezadržujte. Dovolte si být pravdiví ve své přirozenosti Yoni jako posvátného místa. Nechte se prostoupit existencí.

Čtvrtý krok
Toto je stejné jako pro muže (viz vlevo). Když energie vrcholí, přiveďte svu pozornost do Třetího oka. Dovolte si hluboce se ponořit do prostoru vnitřní vnímavosti, intuice a meditace. Čím jste totálnější v prvních krocích, tím hlubší zkušenost zažijete v tom posledním.
Pravidla pro meditaci (str. 23 nad obrázkem)
Když vstupujete do světa tantrické meditace, je dobré si připomenout několik pravidel:

 Tělo je chrám. Před každou meditací se vykoupejte a vezměte si čisté šaty. Pokud jste nazí, používejte zvláštní meditační šál či šátek.
 Místo kde meditujete je místem, kde zvete božské ke vstupu do fyzického a splynutí s ním. Tedy vaše místo určené k meditaci je posvátné a mělo by být jako takové respektováno (viz také str. 52-3).
 Během meditace je důležité zůstat nerušeni. Dejte si na dveře ceduli "nerušit" a vypněte televizi nebo rádio. Neměly by zde být silné vůně s výjimkou těch, které se používají pro jednotlivé meditace.
Meditace Yoni-Lingam, s partnerem (str. 24, vlevo)
Meditaci Yoni-Lingam můžete dělat jako partnerské cvičení. Kroky jsou stejné, ale ve třetím a čtvrtém kroku máte možnost vstoupit do sexuálního spojení. Když energie ve třetím kroku vrcholí, spojte před genitálním orgasmem svoje šesté čakry (Třetí oka). Ve čtvrtém kroku dovolte veškeré probuzené energii, aby byla vtažena do Třetího oka. Funguje to jako katalyzátor, který otvírá energii novou cestu ze sexuálního centra do korunní čakry a umožňuje rozšíření vaší kapacity pro energii a extázi.
Tato meditace vás jednoduše seznamuje s faktem, že jsou různé způsoby zažívání orgasmické kapacity. Orgasmus může být lehké, momentální smyslové potěšení v genitáliích, ale také se může stát něčím, co se rozšiřuje po celém vašem těle a do celého vašeho života.
Když budete cítit, že je tato meditace ukončena, muž se může uklonit svému Posvátnému místu, své Yoni, a žena se může uklonit své Pochodni světla, svému Lingamu. Vyjádřete si tím svoji vděčnost za společné sdílení této hluboké meditace. Toto je signál pro tělo a mysl, že je čas vrátit se zpět a přinést si s sebou nové způsoby, kterými jste zažívali svou životní energii.
Tato meditace nemá časový rámec. Buďte uvolnění a přirození a následujte svoje pocity a proud energie. Můžete ji opakovat v pravidelných intervalech, dokud si neuvědomíte, že kanál je otevřen a mezi sexuálním centrem a korunní čakrou proudí energie.
Příběh chrámu (str. 24 vpravo)
Na závěr této kapitoly bychom rádi s vámi sdíleli příběh z návštěvy v Šivově chrámu v Indii. Když chcete vstoupit do vnitřní svatyně, musíte se sklonit a sejít dolů po úzkých schodech do místnosti připomínající jeskyni, která je mimo velkého Šiva Lingamu uprostřed prázdná. Lingam sedí v Yoni vytesané z kamene. Nad ním je uložená nádoba, ze které na Lingam kape voda a to zajišťuje, že je stále vlhký. Yoni a Lingam jsou obklopeni čerstvými květinami, jejichž vůně naplňuje prostor. Spirituální zkušenost tohoto chrámu nastupuje ve chvíli, když kněz vyjme Lingam z Yoni, a tím otevřenou Yoni odhalí. Uchazeč potom umístí svoji ruku hluboko dovnitř Yoni. Když je tam ruka téměř po rameno, můžete dole ucítit proudící řeku a když se natáhnete ještě o trochu dál, můžete nahmatat na dně pět Šiva Lingamů, přirozeně utvořených vodou. Celý chrám byl vybudován kolem těchto pěti Šiva Lingamů.
Je to úžasný zážitek. Jeho hluboká prostota se dotýká srdce a duše. Tantra je tak prostá. Příroda schovala posvátné uvnitř pozemského, tak jako je schovaný nektar v květech. Měli bychom, stejně jako včely, následovat volání nektaru a k jeho získání použít naši inteligenci.
DALŠÍ INFORMACE: Tantrická láska

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 21.08.2004 v 10:22 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
Sněhové zpravodajství
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba